IELTS

 

The Renaissance Dil Okulu, IELTS eğitimine başlamadan önce kişinin hangi noktada olduğunu belirlemek için seviye belirleme sınavı uygulamaktadır. Çıkan sonuca göre eğitmenlerimiz kişinin ihtiyaçlarını karşılamak için hangi yoğunlukta eğitim alması gerektiğine karar verir. Eğer sınavın sonucu olması gerekenden daha düşükse kişiyi IELTS derslerini alabilecek seviyeye çıkartmak hedeflenir. Daha sonra da sınav sistemine uygun, taktikler ve stratejilerle başarıya ulaşmak amaçlanır. Kaynaklar öğrencilere tarafımızdan temin edilmektedir.

IELTS sınavı 2 formattan oluşmaktadır.

  1. Akademik Format (Academic): Lisans veya lisansüstü eğitim görmek isteyen kişilerin İngilizce yeterliliklerini ölçmek için hazırlanmıştır. Sınavlarda kullanılan materyaller ve sorular bu amaç göz önünde tutularak hazırlanır.
  2. Genel Eğitim Formatı (General Training): Mesleki eğitim görmeyi planlayan öğrenciler veya göçmenliği düşünen kişilerin İngilizce yeterliliklerini ölçmek için hazırlanmıştır.

IELTS sınavı 4 bölümden oluşur.

Listening (Dinleme): 4 bölüm, 40 soru, 30 dakika.
Speaking (Konuşma): 3 bölüm, 11-14 dakika.
Reading (Okuma): 3 bölüm, 40 soru, 60 dakika
Writing (Yazma): 2 bölüm, 150-250 kelime, 60 dakika

Tüm adaylar aynı dinleme ve konuşma testini alırlar. Ancak okuma ve yazma bölümlerinde Akademik Eğitim ve Genel Eğitim olarak ikiye ayrılır.

1’’den 9’’a kadar olan bir puanlama sistemi vardır. IELTS sınavının geçerlilik süresi 2 yıldır.